Ortodontinio gydymo reikalingumą apsprendžia šie komponentai:

  • Estetinis. 

Nusiskundimai šypsenos estetika, dantų susigrūdimu, blogu sąkandžiu dažnai yra priežastis, kodėl žmogus kreipiasi į ortodontą.

  • Funkcinis.

Funkcinės priežastys, kodėl reikalingas ortodontinis gydymas, tai

  1. Yra dantų dėvėjimasis dėl netaisyklingo sąkandžio,
  2. Didesnė karieso rizika tuose paviršiuose, kur dantys susigrūdę, ten labiau kaupiasi apnašas
  3. Didesnė periodonto ligų rizika, nes apkrovos jėgos kramtymo metu pasiskirsto netaisyklingai ir dėl to gali vykti nepageidautinas kaulo tirpimas šalia kreivų dantų.
  4. Netaisyklingas sąkandis gali turėti įtakos sąnario disfunkcijai.


Ar reikalingas ortodontinis gydymas? Geriausiai gali atsakyti pats žmogus- ar kreivi dantys ir /ar blogas sąkandis man trukdo tiek, kad pasiryšiu pakeisti savo kasdienybę daugiau dėmesio skirdamas dantų priežiūrai? Ar susitaikysiu, jei reiks keisti mitybos įpročius? Ar susitaikysiu, kad ortodontinio gydymo eigoje dantų estetika bus blogesnė?

Jei, atsakėte teigiamai, vadinasi, esate pasiruošęs ortodontiniam gydymui.

Ir tokį sąkandį, turintis vyrenio amžiaus žmogus gali sunkiai adaptuotis ortodontiniame gydyme, nes neturėjo pakankamos motyvacijos prieš ortodontinį gydymą.

Daugiau informacijos apie ortodontinį gydymą

Ne vienas esame girdėjęs atsiliepimus: „Gydžiausi breketais, kai nuėmė juos po kurio laiko dantys vėl iškreivėjo”. Viskas žmogaus kūne keičiasi, persiformuoja, vyksta amžiniai pokyčiai.
Jei jums breketai trina gleivinę, duria lanko galiukas, atsiklijavo breketas, o yra savaitgalis ar šventės… Nesijaudinkite! Stenkitės situaciją įvertinti objektyviai ir galbūt galėsite sau padėti.
Pacientas yra informuojamas apie ortodontinio gydymo planų galimybes.
Pirmomis dienomis plokštelės nešiojimas gali būti nelabai malonus – skiriasi seilės, sunku ryti, kalbėti, kalba neaiški. Reikalingos kelios dienos apsiprasti su plokštele