Invisalign kapos

Daugybę metų breketai dantų tiesinimui buvo vienintelė galimybė. Laikai pasikeitė. Alternatyva – Invisalign sistema (invisalign.com). Didžiuojamės Lietuvoje galėdami pasiūlyti tokią revoliucinę naujovę odontologijoje. Tai nauja ir labai patogi dantų padėties koregavimo sistema, kuri jau eilę metų naudojama kitose Europos šalyse, JAV.

Invisalign gydymas susideda iš permatomų, išimamų, tiesinančių kapų, kurios keičiamos kas dvi savaites į kitą kapų rinkinį. Kiekviena kapa gaminama individualiai Jūsų dantims. Keičiant kapas, dantys po truputėlį juda, kol išsitiesina iki tokios padėties, kokią numatęs gydytojas.

Invisalign – tai nepaprastai plonos, permatomos kapos, kurias užsidėjus ant dantų, net žiūrint iš arti, pastebėti neįmanoma. Jos – tarsi nematomos. Vienintelis, žinantis, kad dėvite kapas – Jūs pats. Invisalign kapos gali jums dovanoti šypseną, kurios senai norėjote. Ir apsieisite be dantų breketų, kurių turbūt visada vengėte – retas juos mėgsta. Jūs galite drąsiai šypsotis gydymo metu, kitaip nei naudodami įprastinių breketų sistemą.

Invisalign kapos priglunda prie dantų, patogios dėvėti. Jas galima nusiimti, kai norite pavalgyti, išsivalyti dantis. Invisalign efektyvumas įrodytas daugybe klinikinių tyrimų. 

Gydymo Invisalign sėkmingumas priklauso ir nuo gydančio gydytojo. Tik gydytojas ortodontas turi kompetencijos tiesinti dantis breketais, plokštelėmis ir „aligneriais“. Turėkite omenyje, kad sudėtingesni atvejai sudaro 85% kasdieninės ortodontinės praktikos, todėl norėdami išsitiesinti dantis atsakingai rinkitės gydytoją.


Vienas kapų komplektas dėvimas apie 2 savaites, tada - kitas.

Taip palaipsniui savaitė po savaitės, milimetras po milimetro dantys stumiami į poziciją, kuri pageidaujama, taip dantys ištiesinami idealiai. Taigi dantų tiesinimas kapomis – paprastas.

Kas 4-6 savaites reikia atvykti pasirodymui pas gydytoją. Lygiai taip pat, kaip ir nešiojant breketus. Gydymo trukmė taip pat individuali: nuo 9 iki 15 mėnesių. 

Revoliucingiausias metodas tiesintis dantis yra individualiai pacientui padarytomis kapomis (aligneriais), kurios žingsnis po žingsnio pasiekia idealią šypseną ir sąkandį.

Dantų tiesinimas kapomis yra naujovė Lietuvoje. Tačiau pasaulyje viskas prasidėjo 1997 metais, kai vienas studentas Zia CHISHTI baiginėdamas ortodontinį gydymą breketais ir retencijai gavęs išimamus klasikinius Hawley tipo reteinerius, pagalvojo, ar nebuvo įmanoma išimamais aparatais išsitiesinti dantų? - Juk tiek diskomforto sukėlė breketai:

 • visų pirma visi stebėjosi, kodėl jis nebe paauglys būdamas jais gydosi, kaip tuomet šypsotis?
 • visa gydymą jis negalėjo kokybiškai išsivalyti dantų;
 • patogiai valgyti;
 • skruostuose nuolat buvo žaizdelių( pas suaugusiuosius jos pasitaiko dažniau).

Ir tada jis nusprendė, kad reikia pakeisti dantų tiesinimą suaugusiems žmonėms iš pagrindų.

1997 metais Zia Chishti, Kelsey Wirth, Apostolos Lerios ir Brian Freyburger įkurė Align Techonology ir pradėta ieškoti, kad idėja taptų realybe. Į jų kompaniją investavo dar 4 vyrukai ir Californijoje Menhlo Park garaže maža kompanija pradėjo mąstyti kaip sukurti komplektą(seriją) kapų, kurios imituos breketais pasiekiamus rezultatus, tačiau bus ne per brangu įprastiems žmonėms. Jie baginėjo Stanfordo universitetą, todėl turėjo priegą prie Universiteto kompiuterinės laboratorijos. Align technology įdarbino talentingiausius Marc Levoy studentus, kad šie išmokintų sukurti su CAD( grafinio projektavimo sistema)programa 3D dantų modelių seriją ir padėjo įvaldyti 3D spausdintuvą jiems pagaminti. Taigi kurdami šią sistemą parašė programą, kuri darė skirtingų tiesėjimo stadijų dantų modelius, kas ir tapo Invisalign programos pagrindu. Taigi seniau iš dantų lankų atspaudo dabar iš nuskanuotų 3D skaneriu dantų lankų ir sąkandžio programa sumodeliuoja dantų tiesėjimo etapus iki idealaus sąkandžio ir dantų lankų.

1998m projektas buvo pateiktas FDA (JAV maisto ir veterinarijos administracijai), kurie jį patvirtino ir galėjo pradėti pardavinėti USA.

Tada buvo pristatyta ortodontų bendruomenei, sulaukta didelio pasipriešinimo, niekas nenorėjo išeiti iš įprastos rutinos, bijojo rizikos, o jei nepavyks gydymas, tada pergydyti įprastais metodais? Taip pat daugelis priešinosi, nes išradėjai neturėjo odotologinio, tuo labiau ortodontinio išsilavinimo.

Align technology labai daug investavo į agresyvią reklamą. Kuo daugiau vartotojų domėjosi, tuo labiau domėtis buvo priversti ir gydytojai. Jie suprato, kad Invisalign lengva nešioti, lengva naudoti ir ne ką mažiau efektyvu.

 • 2004 metais 175000 naudojo Invisalign.
 • 2008-2012 2mln.
 • 2016 pabaigoje pradėtas gydyti 4mln. pacientas.
 • 2017 lapkričio gale gydomas 5 mln. pacientas.

Klinika Pilėnė pirmoji Lietuvoje atvežė Invisalign į Lietuvą 2009, tai padaryti padėjo vizituojantis odontologas iš Italijos.

Tačiau prisipažinsiu, aš buvau didelė skeptikė, nes retais atvejais galima buvo gydyti kapomis ir toli gražu ne visi gydymai buvo sėkmingi ir kaina buvo per didelė mūsų rinkai bei logistinai klausimai sunkai sprendžiami. Buvome to atsisakę, bet per tuos metus Invisalign daug investavo į mokslinius tyrimus ir gydymo efektyvumo gerinimą, buvo sukurta daug naujų elementų.

1. Gydymo metodikas, kurių dėka galima gydyti ir sudėtingesnius atvejus nei seniau:

 • didesnio laipsnio susigrūdimus;
 • kryžminius sąkandžius;
 • atvirus sąkandžius;
 • gilius sąkandžius.

2. Clincheck – 3D gydymo planą su aukščiausios kokybės kompiuterine grafika, kuria pacientas mato savo (individualų) dantų tiesėjimo progresą bei galima numatyti gydymo trukmę;

3. Medžiagas iš kurių gaminamos kapos (SmartTrack). Su ja pacientai jaučia mažiau diskomforto (lyginant su alternatyvių gamintojų), nes yra minkštesnė, tačiau išlaikanti stabilų, besitęsiantį ortodontinių jėgų veiklumą. Tai yra kliniškai įrodyta. Iš šios medžiagos kapas yra lengviau įsidėti ir išsiimti;

4. Inovacijas paauglių gydyme - įdiegtas spalvinis indikatorius, kurio pagalba galime įvertinti ar pakankamai laiko kapa buvo nešiota. Įdiegtas funkcinio tipo apartas Invisalign;

5. Nuo datos, kai išsiunčiamos kapos, 5 metus galima koreguoti gydymo rezultatą už tą pačią kainą.

1. Invisalign kapos beveik nematomos;

2. Jos patogios, nes plonos, gaminamos iš patentuotos SmartTrack mežiagos. Tiesinantis dantis aligner’iais:

 • mažiau skauda dantis adaptaciniame periode;
 • taip pat keičiant į naują kapą(lyginant su breketais -į naują lanką);
 • išvengiama nemaloni breketų nuėmimo procedūra.

4. Jos beveik nedirgina gleivinės adaptaciniame periode;

5. Kapas lengva išsiimti:

 • jas išsiimate valgant, nereikia atsisakyti mėgstamų maisto produktų;
 • jas išsiimate valant dantis, užtrunkate įprastai, kaip be dantis tiesinančių aparatų;
 • dėl geresnės individualios burnos higienos, mažesnė karieso bei periodonto ligų rizika.

6. Sportuojant mažiau galimybių susižeisti lūpas;

7. Grojant pučiamaisiais instrumentais reikalui esant galima išsiimti;

8. Retesni vizitai lyginant su gydymu breketų sistema (kas 8sav.), be to juos tiksliau galima suplanuoti sudarant virtualų gydymo planą;

9. Norint įsivaizduoti, kaip jūsų dantys atrodys po ištiesinimo Invisalign kapomis, konsultacijos metu, paprašykite, kad iTero skeneriu nuskenavę jūsų dantis parodytume numatomą galutinį rezultatą;

10. Jūs išvengsite nemalonios atspaudų procedūros, nes norint pagaminti Invisalign kapas, nuskenuojame jūsų dantis iTero skeneriu, tai užtrunks 15min.;

11. Sudarant virtualų gydymo planą jo rezultatas yra tiksliau numatomas;

12. Ortodontinė jėga mažesnė ir intervalinė:

 • lyginant gydantis su breketų sistema, todėl mažesnė šaknų rezorbcijų rizika;
 • ortodontinę jėgą galima dar sumažinti gydant pacientus sergančius lėtiniu periodontitu.

13. Mažiau komplikacijų gydymo metu:

 • beveik nebūna dantenų uždegimo;
 • nebūna gleivinės žaizdų;
 • nebūna emalio nusidėvėjimo (gydantis breketais, dančiui kurį laiką kontaktuojant su emaliu, jis gali nusidėvėti);
 • nebūna neplanuotų vizitų dėl braižymo, dėl atsiklijavimo;
 • nepastebėtos alerginės reakcijos, kurios yra dažnas reiškinys gydantis breketais (Ni).

Norint pradėti gydymą kapomis pirmo vizito metu ortodontas įvertina jūsų dantų tiesumą, sąkandį, sveikatą, periodonto būklę. Jei viskas gerai ir nereikia, jokių paruošiamųjų darbų, dantys sveiki ir tik daryta burnos higiena.

Atliekama:
 1. Panoraminė rentgenograma;
 2. Dantų fotonuotraukos. Sukeliama į Clincheck programą;
 3. Sudaromas gydymo planas;
 4. Su 3D skaneriu nuskanuojami dantų lankai, kurie iš karto atsiduria Clincheck programoje;
 5. Align technikai įvertina duomenis ir gydytojo sudarytą gydymo planą (tai užima max vos kelias paras);
 6. įkelia visą virtulią gydymo seką - Clincheck programoje;
 7. Ortodontas įvertina, patobulina, ką reikia ir patvirtina, tuomet pradedama gaminti kapos;
 8. Atsiunčiama 2 savaičių bėgyje;
 9. Pacientas jau būna paskirtas. Pritaikoma pirma pora kapų, jei reikalinga prieš tai pagaminami voleliai, padedantys judinti dantis ar papoliruojami tarpdančiai;
 10. Paaiškinamas režimas, svarbu nešioti ne mažiau nei 22val;
Valgant, valant dantis išsiimti kapas:
 1. Duodama 3-4 komplektai kapų ir numatomas vizitas atitinkamai už 6-8 sav. Duodami kapas padedantys užsodinti kramtukai. Paaiškinamas režimas;
 2. Susitinkama numatytu laiku;
 3. Baigus gydymą pagaminami retencinės kapos ir priklijuojami reteineriai;

 

Konsultacijos metu iTero skeneriu nuskenavę jūsų dantis preliminariai galime parodyti kaip jūsų dantys atrodys po ištiesinimo Invisalign kapomis.

Norint pagaminti Invisalign kapas, nuskenuojame jūsų dantis iTero skeneriu, tai užtrunka 15min, taigi išvengiate nemalonios atspaudų procedūros