Treineriai

Treineriai - ribotų galimybių standartiniai aparatai, kuriuos taikau esant netaisyklingai liežuvio padėčiai.

Privalumai
  • Geresnės estetikos nei įprastiniai aparatai liežuvio parafunkcijai kontroliuoti
  • Nebloga kaina
Trūkumai
  • Ribotos galimybės gydyme

Aparato nedera kramtyti, o iš burnos išėmus aparatą, būtinai jį nuplaukite po tekančio vandens srove, įdėkite jį į jam skirtą dėžutę. Primename, kad treinerių sistema treniruoja burnos raumenų sistemą.

Dantų treineriai turi dantų valdymo sistemą, kuri suformuota aparate, priekinių dantų srityje ir veikia panašiai kaip ortodontinė viela. Pavyzdžiui, lūpų lankai sukuria nedidelę jėgą, kuri tiesina priekinius dantis, o treineryje naudojama liežuvio kilpelė nukreipia liežuvį į taisyklingą padėtį. Liežuvio apsauga neleidžia stumti jo į priekį ir skatiną vaiką kvėpuoti per nosį, o lūpų buferiai apsaugo nuo per daug aktyvios lūpų raumenų veiklos.

Treinerį dantims patariame nešioti po vieną valandą dienos metu ir naudoti kiekvieną naktį. Jį galima nešioti ruošiant namų darbus, žiūrint televizorių, dirbant kompiuteriu ar žaidžiant. Jeigu vaikas negali aparato naudoti naktį, dienos metu jį turėtų nešioti ilgiau. Būtų idealu, jeigu dantų tiesinimą tiesiog paverstumėte įprasta dienos darbų rutina.

Tiesa, jei gydymo pradžioje priekiniai dantys taps šiek tiek jautrūs, nešiokite treinerį trumpiau. Kai jautrumas sumažės, aparatą nešiokite po truputį ilgiau. Kartais treineris gali iškirsti iš burnos naktį. Taip atsitinka dėl liežuvio stūmimo arba kvėpavimo per burną. Tai – netinkami įpročiai, kuriuos ir reikia taisyti, tad tiesiog tęskite gydymą.

Naudojant treinerius vaikams burna turi būti sučiaupta visą laiką. Tad nepamirškite atkreipti dėmesį, kad įdėjus trenerį į burną vaiko lūpos būtų sučiauptos. Aparatą naudojančiam vaikui priminkite, kad liežuvio galiuką reikia laikyti daugmaž toje pačioje vietoje, kur yra ir liežuvio kilpelė, net jeigu tuo metu jis aparato nenešioja.

Minimalus gydymo treineriu laikas yra nuo 6 iki 12 mėnesių, taigi nesitikėkite dantų padėties pokyčių išvysti jau po kelių savaičių. Tačiau funkcijos pagerėjimo galite tikėtis greičiau. Po kurio laiko pastebėsite, ar pagerėjo vaiko kvėpavimas per burną, lūpų bei žandikaulių padėtis.