Vienas patraukliausių pasirinkimų yra liežuviniai breketai, kurie suteikia galimybę džiuginti kitus ir save patį labai gražia šypsena, tačiau tuo pačiu gydyti savo dantis.

Be abejo, tai patys estetiškiausi breketai rinkoje, nes jų visai nematyti.

Būtent dėl to liežuviniai breketai vis dažniau pasirenkami vyresnio amžiaus asmenų, kurie nori tiesesnių dantų, tačiau bijo, kad breketai gali sugadinti reprezentatyvią išvaizdą. Su šiais breketais taip nenutiks, kadangi jie tvirtinami iš vidinės dantų pusės. 

Individualus pritaikymas

Liežuviniai breketai yra gaminami individualiai, todėl norint pradėti gydymą šiek tiek užtrunka kol padaromi dantų atspaudai ir pagaminamas pats dantų tiesinimo aparatas. Liežuviniai breketai nėra pigūs, kaina kiek didesnė nei kitų alternatyvų, tačiau tuo pačiu tai ir patys inovatyviausi, beveik nematomi breketai, tad niekas nesužinos, kad juos nešiojate. Dažniausiai koreguojant šiais breketais tenka juos nešioti iki 2 mėnesių, kai kuriais atvejais šiek tiek ilgiau, tad siūlome susisiekti asmeniškai su ortodontu, kuris įvertinęs Jūsų burnos ertmę gali nurodyti, ar liežuviniai breketai yra tinkamas pasirinkimas ir jeigu ne, kuri alternatyva yra geriausia Jums.

Priežiūra

Dažnai pergyvenama, kad liežuviniai breketai reikalaus specialios priežiūros. Tai nėra tiesa, kadangi jų priežiūra lygiai tokia pat paprasta, kaip kad ir kitų breketų. Tiesiog valykite visą burnos ertmę bent jau 2-3 kartus per dieną, taip pat, tam naudokite profesionalias priemones, kurios užtikrins, kad burnos ertmė bus švari ir breketų naudojimo metu neteks susidurti su ėduonies problemomis.

Privalumai:
  • Šie breketai klijuojami ant liežuvinių (vidinių) dantų paviršių, todėl išoriškai jų visiškai nesimato. Tuo tarpu keramikiniai breketai, nors ir labai estetiški, yra pastebimi.
Trūkumai:
  • Tinka ne visiems ortodontiniams atvejams;
  • žymiai brangesni už keramikinius breketus ir net už beligatūrinius keramikinius;
  • dirgina liežuvio gleivinę, kuri yra jautresnė nei skruostai ar lūpos (šias vietas paprastai nutrina standartiniai breketai);
  • iš pradžių jaučiamas stiprus šveplavimas;
  • sudėtingiau kokybiškai išvalyti dantis, dėl prasto matomumo pačiam pacientui.

Breketų rūšys

Vienas patraukliausių pasirinkimų yra liežuviniai breketai, kurie suteikia galimybę džiuginti kitus ir save patį labai gražia šypsena, tačiau tuo pačiu gydyti savo dantis. Be abejo, tai patys estetiškiausi breketai rinkoje, nes jų visai nematyti.
Metaliniai breketai yra dažniausiai naudojamų breketų rūšis, nes jų yra optimaliausias kainos ir kokybės santykis.
Vienas estetiškiausių dantų tiesinimo būdų – safyriniai breketai. Tai kristalinio skaidrumo breketai, gaminami iš monokristalinio safyro.
Naujos kartos metaliniai beligatūriniai breketai nuo įprastinių skiriasi ortodontinės vielos fiksacijos mechanizmu.